Historie

Na základě projektu Centra ve FN v Motole, schváleného v roce 1994 MZd ČR, byla v r.1995 zahájena jeho činnost v podobě sociálně pediatrické poradny pro děti se zdravotním postižením. Do týmu byla získána sociální pracovnice a speciální pedagožka a vytvořena návaznost na medicínské obory v rámci FN v Motole. Koncem r. 1998 se pracoviště přestěhovalo do pavilonu č. 15 staré zástavby. Nové prostory umožnily v lepších podmínkách rozšířit činnost pracoviště i o další aktivity z oblasti rehabilitace a speciální pedagogické péče. Většina pracovníků centra od r. 2004 i sociální pracovnice, spolupracuje s námi externě. Část finančních prostředků pro činnost pracoviště je získávána z dotací či grantů. Od 1.7. 2012 bylo pracoviště zařazeno jako součást pediatrické kliniky.