Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Dermatovenerologické oddělení

Dermatovenerologické (kožní) oddělení poskytuje péči v celém spektru chorob kožních a pohlavních pacientům naší spádové oblasti (Praha 5 a Praha 13), ale také z celé ČR. Specializuje se na problematiku dermatologické onkologie (nádorové onemocnění kůže, přednádorové stavy) včetně kožních lymfomů, dermatologickou alergologii a kožní choroby z povolání, lékařskou mykologii (kožní choroby působené plísněmi aj. houbami), lymfologii (vrozené i získané lymfatické otoky končetin), flebologii (poruchy žilního systému dolních končetin a bércové vředy), fototerapii, korektivní dermatologii a kosmetologii. Oddělení léčí a dispenzarizuje pacienty s venerickými chorobami z Prahy 5. Z moderních vyšetřovacích metod užíváme digitální dermatoskop zn. Derma Medical (vyšetření mateřských znamének s digitálním záznamem), vyšetření kapilaroskopické (měření průtoku krve kůží přístrojem PIM II). Oddělení je centrem pro biologickou léčbu psoriázy a centrem pro léčbu kožních lymfomů. Z léčebných metod jsou k dispozici moderně vybavený operační sál k provádění operačních zákroků na kůži (totální excize, probatorní excize, operace na nehtech), korektivně dermatologických zákroků, fototerapeutický stacionář (světloléčba). Novinkou je poskytování laserového ošetření kožních projevů vysokovýkonným laserem zn. Fotona XS Erb: YAG (drobné kožní zákroky) a Nd: YAG (cévy, veruky, teleangiektázie, apod.). Pracoviště ve spolupráci s transplantačními centry sleduje a dispenzarizuje pacienty po orgánových transplantacích. 

Z kapacitních důvodů je pozastaven příjem nových pacientů s lymfologickým onemocněním.

Objednávání pacientů (pondělí - až pátek) od 7.15 -15.00. K objednání po telefonu si připravte číslo pojištěnce (rodné číslo).

Kartotéka tel.: 224 438 770
Odběry krve (pondělí - pátek) od 7.00 - 7.30 bez objednání.

K vyšetření si přineste občanský průkaz, kartičku pojištěnce, popř. doporučení k vyšetření (není nutné).

1. ambulance tel.: 224 438 776
2. ambulance tel.: 224 438 767

Pacienty na našem oddělení vyšetříme po předchozím objednání.

Představení oddělení


Primář

MUDr. Alena Machovcová, Ph.D., MBA 

Zástupce primáře

MUDr. Gabriela Janoušková

Další kontakty

Vrchní sestra
Mgr. Helena Janoušková
tel.: 224 438 705

Sekretariát
 tel.: 224 438 700-1

Umístění:

2. patro, uzel B - ambulantní trakt, centrum pro diagnostiku a léčbu onemocnění nehtů, akné poradna, venerologická poradna, lymfologická ambulance, flebologická ambulance, korektivně-dermatologická ambulance, dermatoalergologická ambulance.
3. patro, uzel D - operační trakt (operační sál a laserové pracoviště), laboratoře (mykologická, venerologická, alergologická), fyzikální terapie, fototerapeutický stacionář, stacionář pro léčbu otoků.

 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY