Historie

16.5. 1986 byla uvedena do provozu Léčebna dlouhodobě nemocných v areálu FNM pod vedením prim.MUDr Fajstavrové a vrchní sestry Simmerové/I.primariát/.Na další lůžka se 10.9.1986 přesunula Léčebna dlouhodobě nemocných z Tuchoměřic pod vedením prim.Maňáskové a vrchní sestry Křečkové./II.primariát/.

Po odchodu obou primářů byli jmenováni do funkce prim.MUDr.Blanka Mašková na I.primariát a prim.MUDr. Jan Štěpán na II.primariát, kteří vedli pracoviště do roku 2012.

K 1.4.2012 byly rozhodnutím vedení FNM oba primariáty sloučeny do jednoho pracoviště pod společným názvem Centrum následné péče – léčebna dlouhodobě nemocných,do jehož vedení byla jmenována prim.MUDr.Martina Nováková.Charakter pracoviště se pozměnil zejména ve smyslu úzké spolupráce s akutní lůžkovou částí FN Motol, kdy pacienti z akutních lůžek jsou překládáni na CNP již velmi záhy po ukončení akutní péče ( zejména pooperační a posttraumatické stavy), přibyly i krátkodobé hospitalizace mezi plánovanými operačními výkony u pacientů, kteří nemohou mezidobí trávit v domácím prostředí.Na 14.lůžkovou stanici, která sídlí v budově 22 spolu s dialyzačním střediskem Fresenius, jsou přednostně přijímáni pacienti v chronickém dialyzačním programu.

V září 2012 získalo pracoviště akreditaci I. stupně pro výuku geriatrie.

Centrum následné péče v oblasti vědy úzce spolupracuje s Geriatrickou klinikou VFN , zapojuje se do řady klinických studií se zaměřením na geriatrii a medicínu postakutní péče – např. studie MIDFRAIL apod.