Centrum pro léčení a výzkum bolestivých stavů

Pracoviště se zabývá léčením chronické bolesti onkologického i neonkologického původu, ve své lůžkové části hospitalizuje zvláště závažné případy. Na péči se podílí kmenový multidisciplinární tým s víceoborovým zaměřením (anesteziologové, psychiatr, psycholog, neurolog, rehabilitační odborníci). V léčení chronických bolestí pracoviště používá neinvazivních i invazivních postupů: psychoterapie, psychologické techniky, fyzikální terapie, některé postupy alternativní medicíny, anesteziologické techniky. Oddělení se podílí na výuce pregraduální (v rámci Kliniky rehabilitace FN Motol) i postgraduální (IPVZ). Úzce spolupracuje s rehabilitační i ostatními klinikami FNM. Pracoviště se účastní ve spolupráci s výborem SSLB na zavádění nových terapeutických a vyšetřovacích postupů, na propagaci nového oboru Léčba bolesti a paliativní medicína. Aktuálně probíhá zavádění nové špičkové analgetické techniky - míšní neurostimulace (neuromodulace), ve spolupráci s pracovištěm pro léčbu bolesti Nemocnice Na Homolce. Lékaři oddělení založili telefonní informační linku (Linka proti bolesti), která poskytuje informace pro pacienty s chronickou bolestí.

Primář

doc. MUDr. Jiří Kozák, Ph.D.

Kontakt na primáře

Vrchní sestra