Centrum pro léčení a výzkum bolestivých stavů

Pracoviště se zabývá léčením chronické bolesti onkologického a neonkologického původu. V lůžkové části hospitalizuje zvláště závažné případy. Na péči se podílí kmenový multidisciplinární tým s víceoborovým zaměřením (algeziolog, psycholog, neurolog, rehabilitační odborníci). V léčení  chronických bolestí pracoviště používá neinvazivních  i invazivních postupů:  psychoterapie, psychologické techniky, RHB metody, anesteziologické techniky. Oddělení se podílí na výuce pregraduální (v rámci Kliniky RHB a TVL 2.LF UK a FN Motol) i postgraduální (IPVZ). Úzce spolupracuje s rehabilitační i ostatními klinikami FNM. Pracoviště se účastní ve spolupráci s výborem SSLB na zavádění  nových  terapeutických  a vyšetřovacích postupů, na propagaci oboru algeziologie (léčba bolesti). Pracoviště je neuromodulačním centrem,  které provádí míšní i periferní nervové stimulace a radiofrekvenční techniky.

Primář

doc. MUDr. Jiří Kozák, Ph.D.

Kontakt na primáře

Vrchní sestra