Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Úvod


Vážené pacientky, vážení pacienti, vážení rodiče, Vítejte na stránkách Neurochirurgické kliniky dětí a dospělých FN Motol a 2. LF UK

 Doc. MUDr. Michal Tichý, CSc.Naše klinika poskytuje od roku 1978 operativní léčbu onemocnění mozku, míchy a periferních nervů u dětí i dospělých. Jak dětské, tak dospělé oddělení kliniky zajišťuje mnohostrannou péči zahrnující celé spektrum léčby v oboru neurochirurgie. Tým kliniky kromě přednosty tvoří 12 lékařů a 25 sester, kteří jsou pacientům stále k dispozici na lůžkových odděleních či ambulanci nebo v době pohotovostních služeb.

Hlavním úkolem kliniky je péče orientovaná na pacienta, s využitím nejmodernějších diagnostických a léčebných metod a miniinvazivních, šetrných operačních přístupů. Klinika využívá úzké interdisciplinářní spolupráce v rámci univerzitního komplexu Fakultní nemocnice v Motole.

Ročně provádíme přes 1000 výkonů na 2 operačních sálech. Pooperační péče je zajištěna na jednotkách intenzivní péči jak v dětské (6 lůžek), tak v dospělé části (6 lůžek).

Dětské oddělení kliniky je největší toho druhu v České republice a patří k největším k Evropě. K dispozici je 12 standardních lůžek a 6 lůžek JIPových. Přítomnost rodičů menších dětí po celou dobu hospitalizace je u nás samozřejmostí. Bližší podrobnosti k dětskému oddělení naleznete ZDE.

Oddělení pro dospělé disponuje 18 lůžky, z toho je 6 pooperačních (JIP) a jedním nadstandardním lůžkem. Poskytujeme péči u onemocnění mozku a míchy, periferních nervů a degenerativních onemocnění páteře s důrazem na miniinvazivní šetrné operační postupy. Více se o oddělení pro dospělé dočtete ZDE.

Dalším významným úkolem kliniky je výzkum v oblasti neurochirurgicky léčených onemocnění, vývoj nových léčebných metod, stejně tak jako výuka studentů a lékařů v rámci postgraduálního vzdělávání. Na klinice působí 2 docenti, školitelé v oblasti postgraduálního studia, jsou zde vedeny jak dizertační, tak diplomové práce. Sylabus výuky, publikace kliniky a nabídku vzdělávání a vedení prací v pregraduálním a postgraduálním studiu naleznete ZDE.

V našich specializovaných ambulancích můžete nalézt u odborných lékařů odpověď na Vaše otázky a problémy. Ambulantní hodiny našich lékařů a čísla k objednání do ambulance naleznete ZDE.

Kvalita naší práce je pod stálým dohledem. Standardy a ukazatele poskytované péče jsou opakovaně sledovány a je hodnoceno jejich splnění. Záznamy o průběhu akreditace a spokojenosti našich pacientů naleznete ZDE.

Pobyt v nemocnici nepatří k příjemným obdobím života dospělého, natož dítěte. Přesto se já a můj tým vysnažíme, abyste se během pobytu na naší klinice cítili tak dobře a bezpečně jak to jen bude možné. Při jakýchkoliv dotazech využijte číslo naší ambulance, nebo sekretariátu.

Doc. MUDr. Michal Tichý, CSc. ......................podpis

Videoprezentace kliniky

Přednosta

Doc.MUDr. Michal Tichý, CSc.

Kontakt na přednostu

224 432 501
michal.tichy@fnmotol.cz

Další kontakty

Vrchní sestra
224 432 505
gabriela.sulakova@fnmotol.cz

Sekretariát - dětská část
224 432 501 Andrea.Prochazkova@fnmotol.cz

Sekretariát - dospělá část
224 432 504
Vera.Skalicka@fnmotol.cz

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY