FNMH hostila pracovní setkání interních auditorů přímo řízených organizací Ministerstva zdravotnictví

e Fakultní nemocnici Motol a Homolka se uskutečnilo pracovní setkání interních auditorů přímo řízených organizací Ministerstva zdravotnictví.

Setkání bylo věnováno aktuálním otázkám interního auditu ve zdravotnictví. Zaměřilo se zejména na budoucí spolupráci mezi Ministerstvem zdravotnictví a interními auditory přímo řízených organizací, sdílení zkušeností a využití odborného potenciálu auditní komunity v celém resortu.

Program zahájil vrchní ředitel sekce centrálních agend Ministerstva zdravotnictví Mgr. Petr Jarema. Následně vystoupila ředitelka odboru kontroly a interního auditu Ministerstva zdravotnictví Ing. Tereza Pavlíčková. Ve své prezentaci se věnovala centralizaci interního auditu v resortu zdravotnictví a navazujícímu workshopu k implementaci zákona č. 231/2025 Sb., o řízení a kontrole veřejných financí.

Setkání se za Ministerstvo zdravotnictví zúčastnil také ředitel odboru přímo řízených organizací Ing. Jan Michálek.

Diskuse se soustředila nejen na legislativní změny, ale také na praktické nastavení spolupráce, sdílení informací a další rozvoj interního auditu jako důležitého nástroje podpory řízení, transparentnosti a odpovědného hospodaření ve veřejném zdravotnictví.

Fakultní nemocnice Motol a Homolka si váží možnosti být hostitelem tohoto odborného setkání. Oceňujeme otevřený prostor pro diskusi i společné hledání řešení, která mohou přispět k posílení dobrého řízení napříč resortem zdravotnictví.