Geriatrická interní klinika 2. LF UK a FN Motol

Geriatrická interní klinika 2. LF UK a FN Motol vznikla na jaře roku 2021. Jedná se o společné diagnosticko-terapeutické lůžkové zařízení 2. LF UK a FNM určené pro akutní geriatrickou péči, integrálně sloužící současně pro pregraduální i postgraduální výuku geriatrie (klinické gerontologie) v rámci vnitřního lékařství.

Budova, ve které sídlí klinika, prochází v tuto chvíli komplexní rekonstrukcí a těší se na nové, moderní vybavení pro své pacienty a zaměstnance. Rekonstrukce by měla být dokončena v polovině roku 2025.

prof. MUDr. Milan Kvapil, CSc., MBA

Bc. Daniela Polanecká
daniela.polanecka@fnmotol.cz

Vedení kliniky

prof. MUDr. Milan Kvapil, CSc., MBA – přednosta kliniky

prim. MUDr. Martina Nováková – zástupkyně přednosty kliniky

Vladimíra Kotvová – vrchní sestra kliniky

Ing. Daniela Polanecká – manažer kliniky

Renáta Drozd Hirková – sekretariát kliniky

Pro pacienty

Geriatrická interní klinika na svém lůžkovém oddělení nabízí interně polymorbidním geriatrickým pacientům celkové vyšetření zdravotního stavu, přípravu před chirurgickými výkony a následnou rehabilitaci.

Současně spolupracuje s praktickými a odbornými lékaři, kteří doporučují své pacienty k diagnostické hospitalizaci pro celkové zhoršení zdravotního stavu.

Lůžkové oddělení

Oddělení standardní geriatrické péče v současné době nabízí 25 akutních lůžek. Po dokončení rekonstrukce budovy klinika nabídne 2 lůžková oddělení a oddělení semiintenzivní péče.

Na oddělení se na Vás těší náš tým v čele s MUDr. Pavlínou Piťhovou, Ph.D., MUDr. Darinou Matvějevou, MUDr. Ivanou Kecman a MUDr. Andreou Šofrankovou. Na další lékařky a lékaře se velice těšíme.

Geriatrická ambulance

Do geriatrické ambulance odesílá pacienty praktický, nebo jiný odborný lékař po vystavení žádanky na geriatrické vyšetření. Komplexní vyšetření v geriatrické ambulanci obsahuje odběry, EKG, vyšetření kognitivních funkcí, svalové síly a další.

Na vyšetření se prosím objednejte v pracovních dnech od 7:00 do 15:00 na telefonním čísle: 224 37 45 66.

V ambulanci se na Vás těší sestřičky Jaroslava Křelinová a Šárka Kofroňová.

Odborné ambulance

Geriatrická interní klinika disponuje urologickou ambulancí, diabetologickou ambulancí, cévní ambulancí, kardiologickou ambulancí a sonografickou ambulancí.

Do ambulance se objednává telefonicky v pracovní dny od 7:00 do 15:00 na telefonním čísle: 224 37 45 66.

Věda a výzkum

Na klinice probíhají epidemiologické studie ve spolupráci s Ústavem zdravotnických informací a statistiky.

Výuka

Geriatrické interní klinika se podílí na výuce geriatrie u 5. ročníku mediků 2. LF UK, v rámci výuky předmětu Interna II.

Dále zajišťuje výuku všeobecných sester 2. ročníku v předmětu Ošetřovatelská péče o seniory.
A podílí se na výuce fyzioterapeutů v předmětu Interna a gerontologie.

Kde nás najdete

Geriatrická interní klinika se nachází v areálu Fakultní nemocnice v Motole, v budově číslo 6.

Budova je označena názvem Centrum následné péče.

Geriatrická ambulance se nachází ve 3. patře, uzel A.

Oddělení standardní geriatrické péče se nachází v 5. patře, uzel A.