Dermatovenerologické oddělení

Dermatovenerologické oddělení se nově nachází na 10. patře v dětské části nemocnice.
Lymfodrenáže, fototerapie a operační sál zůstávají i nadále ve 3. patře, uzel D.

Upozornění: Od 28. 6. 2024 do 8. 7. 2024 včetně bude oddělení uzavřeno z důvodu malování a výměny podlahové krytiny.

Dermatovenerologické (kožní) oddělení poskytuje péči v celém spektru chorob kožních a pohlavních pacientům z celé ČR. Specializuje se na problematiku dermatologické onkologie (nádorové onemocnění kůže, přednádorové stavy) včetně kožních lymfomů, dermatologickou alergologii a kožní choroby z povolání, lékařskou mykologii (kožní choroby působené plísněmi aj. houbami), lymfologii (vrozené i získané lymfatické otoky končetin), korektivní dermatologii. Oddělení léčí a dispenzarizuje pacienty s venerickými chorobami. Z moderních vyšetřovacích metod užíváme digitální dermatoskop (vyšetření mateřských znamének s digitálním záznamem). Oddělení je centrem pro biologickou léčbu a centrem pro léčbu kožních lymfomů. Z léčebných metod jsou k dispozici moderně vybavený operační sál k provádění operačních zákroků na kůži (totální excize, probatorní excize, operace na nehtech), korektivně dermatologických zákroků, fototerapeutický stacionář (světloléčba). K dispozici máme vysokovýkonný laser zn. Fotona XS  - Erb: YAG (drobné kožní zákroky) nebo Nd: YAG (cévky, veruky, teleangiektázie, apod.). Pracoviště ve spolupráci s transplantačními centry sleduje a dispenzarizuje pacienty po orgánových transplantacích.

Vyšetřujeme pacienty po předchozím telefonickém objednání.

Čekací doba na ambulantní vyšetření nebo na operační zákrok se pohybuje v průměru od 1 do 4 měsíců (dle typu ambulance). Pacienty bez předchozího objednání vyšetříme pouze u závažných, život ohrožujících stavů (horečnaté stavy spojené s kožními infekcemi, akutní kožní infekce, např. růže, generalizované exantémy spojené s dušností, akutní otoky v obličeji, apod.). Tito pacienti se mohou dostavit na vyšetření na oddělení v ordinačních hodinách, doba čekání na ošetření se může pohybovat v řádu několika hodin.

Objednávání pacientů od 7.00 - 8.00 hod. a 14.30 - 15.30 hod. (středa), od 7.00 – 8.00 hod. a 12.00 – 13.00 hod. (pátek), od 7.30 – 15.30 hod. (ostatní dny). K objednání po telefonu si připravte číslo pojištěnce (rodné číslo) a kontaktní telefonní číslo. Dále je zřízen e-mail kozni@fnmotol.cz. K objednání e-mailem napište jméno, příjmení, zdravotní pojišťovnu, rodné číslo, adresu, národnost, telefonní kontakt nebo e-mail.

Neposílejte fotografie, podle nich zdravotní stav neposuzujeme.

K vyšetření si přineste občanský průkaz, kartičku pojištěnce, popř. doporučení k vyšetření (není nutné). Nezapomeňte brýle na čtení!

Telefonní číslo pro objednání: 224 438 770

Z kapacitních důvodů je pozastaven příjem nových pacientů s lymfologickým onemocněním.

Odběry krve (pondělí - pátek) od 7.00 - 7.30 bez předchozího objednání.

 

Primář
MUDr. Alena Machovcová, Ph.D., MBA 

Zástupce primáře
MUDr. Gabriela Janoušková

Ostatní kontakty

Vrchní sestra
Mgr. Helena Janoušková
tel.: 224 438 705

Sekretariát
tel.: 224 438 700-1

Umístění:

10. patro, dětská část nemocnice - ambulantní trakt, centrum pro diagnostiku a léčbu onemocnění nehtů, akné poradna, venerologická poradna, lymfologická ambulance, korektivně-dermatologická ambulance, dermatoalergologická ambulance, sekretariát.
3. patro, uzel D, dospělá část nemocnice - operační trakt (operační sál a laserové pracoviště), laboratoře (mykologická, venerologická, alergologická), fototerapeutický stacionář, stacionář pro léčbu otoků.

Prim. MUDr. Alena Machovcová, Ph.D., MBA
MUDr. Linda Bláhová
MUDr. Klaudia Dvořáková
MUDr. Zuzana Horáčková
MUDr. Gabriela Janoušková
MUDr. Šárka Kozojedová
MUDr. Antonín Nechvátal
MUDr. Šárka Ševčíková
MUDr. Kateřina Švarcová
Mgr. Helena Janoušková (vrchní sestra)

Všeobecná ambulance

(lékaři se střídají dle aktuálního rozpisu), tel.: 224 438 767

MUDr. Linda Bláhová
MUDr. Klaudia Dvořáková
MUDr. Zuzana Horáčková
MUDr. Gabriela Janoušková
MUDr. Šárka Kozojedová
MUDr. Antonín Nechvátal
MUDr. Šárka Ševčíková
MUDr. Kateřina Švarcová

Ordinační hodiny:

pondělí - čtvrtek 8.00 - 12.00 a 13.00 - 15.00
pátek 8.00 - 12.00

V ambulanci jsou vyšetřováni a léčeni pacienti s onemocněním kůže, kožních adnex a sliznic včetně infekčních a alergických kožních chorob.

 • Venerologická ambulance
 • Dermatoalergologická ambulance a ambulance pro kožní choroby z povolání
 • Digitální dermatoskop
 • Dermatoonkologická poradna
 • Operační sál a laserové pracoviště
 • Ambulance korektivní dermatologie
 • Ambulance pro terapii otoků
 • Centrum pro biologickou léčbu
 • Fototerapeutický stacionář (světloléčba)
 • Centrum pro diagnostiku a léčbu onemocnění nehtů
 • Akné poradna
 • Laboratoř
Upozornění: Od 28. 6. 2024 do 8. 7. 2024 včetně bude oddělení uzavřeno z důvodu malování a výměny podlahové krytiny.

Pokyny k objednávání pacientů

 • Pacienty objednáváme telefonicky na tel. čísle 224438770 od 7.00 - 8.00 hod. a 14.30 - 15.30 hod. (středa), od 7.00 – 8.00 hod. a 12.00 – 13.00 hod. (pátek), od 7.30 – 15.30 hod. (ostatní dny). K objednání po telefonu si připravte číslo pojištěnce (rodné číslo) a kontaktní telefonní číslo, nebo na e-mailu kozni@fnmotol.cz K objednání e-mailem napište jméno, příjmení, zdravotní pojišťovnu, rodné číslo, adresu, národnost, telefonní kontakt nebo e-mail.

 • Na veškeré ambulance je čekací doba cca 2 měsíce (1 - 4 měsíce dle typu ambulance).
 • Volné termíny pro objednávání na specializované ambulance a operační sál se otevírají vždy v posledním týdnu předcházejícího měsíce (např. termíny na březen se otevírají po 25. 1.; termíny na duben jsou k dispozici po 25. 2. atd.).
 • Počet míst k objednání na specializované ambulance a operační sál jsou dané časovým rozpětím nutným k vyšetření a kapacitními možnostmi pracoviště.

Skip to content