Historie

Historie kliniky tělovýchovného lékařství zasahuje až do r. 1962, kdy bylo zřízeno oddělení tělovýchovného lékařství (při katedře pediatrie FDL), jehož součástí byla i rehabilitace, která v té době jako samostatný obor ještě neexistovala. Na oddělení v té době docházel i prof. V. Vojta, který rozvíjel rehabilitaci dětí s DMO. Po přesunu dětské kliniky do Motola v r. 1969 již byla oddělení tělovýchovného lékařství a rehabilitace oddělená. Rehabilitační oddělení pak vedl téměř 20 let prof. MUDr. M. Máček, který je ovšem neodmyslitelně spjat tajé s klinikou tělovýchovného lékařství. Od 1992 do r. 1999 řídil kliniku prof. MUDr. M. Kučera. V posledních letech byly obě kliniky, tedy klinika rehabilitace a klinika tělovýchovného lékařství opět sloučeny do Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství.

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.