Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

O centru

Na základě iniciativy Světové zdravotnické organizace (WHO) bylo v roce 2011 založeno Národní koordinační centrum prevence úrazů, násilí a podpory bezpečnosti pro děti (NKC). Záštitu nad NKC převzala Fakultní nemocnice v Motole, jakožto člen mezinárodní sítě WHO Zdravých nemocnic. Aktivity NKC směřují k zavedení mezinárodních a regionálních strategií, doporučení a akčních plánů za účelem snížení mortality a morbidity dětí. NKC se dále podílí na edukační a vědeckovýzkumné činnosti.


V současné době tvoří NKC tři samostatná pracoviště:

 

  • Centrum úrazové prevence UK 2. LF a FN v Motole při Ústavu veřejného zdravotnictví a preventivního lékařství UK 2. LF (CÚP): Činnost centra se zaměřuje na preventivní aktivity v oblasti prevence úrazů a násilí u dětí, dospělých a seniorů. CÚP designuje školy v rámci programu Mezinárodní bezpečná škola.
  • Klinika dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie FN v Brně (KDCHOT): Aktivity jsou zaměřeny především na problematiku dětských traumat, na systém sběru úrazových dat a jejich analýzu využitelnou pro hodnocení efektivity a kvality zdravotní péče či preventivní činnosti.
  • Ústav zdraví, dětí a mládeže 3. LF UK (ÚZDM): Činnost ústavu je orientována na problematiku veřejného zdraví a sociální pediatrii. Součástí ústavu je poradna pro studenty.

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY