Klinika dětské hematologie a onkologie UK 2. LF a FN Motol

Veškeré informace o klinice naleznete na naší microsite.

Naše pracoviště zajišťuje komplexní pediatricko-onkologickou péči pro dětské pacienty všech věkových kategorií. Klinika zahrnuje několik lůžkových oddělení, včetně JIP a transplantační jednotky, specializované ambulance, denní stacionář a rozsáhlé laboratorní centrum.

Naše klinika zahrnuje šest lůžkových oddělení – tři lůžková oddělení standardního typu, dvě jednotky intenzivní péče a transplantační jednotku. Součástí kliniky je také několik specializovaných ambulancí, hematologický stacionář a centrum pro léčbu hemofilie a jiných krvácivých chorob. Klinika disponuje moderním laboratorním centrem.

Komplement - sekretariát, pracovna přednosty, pracovny zástupců přednosty, vrchní sestry a lékařů.

Lůžková část - oddělení pro hospitalizované pacienty. Na standardním lůžkovém oddělení jsou obvykle hospitalizováni nově příchozí pacienti a děti v průběhu aktuálně probíhající léčby. Na jednotce intenzivní péče léčíme děti se závažnějšími zdravotními komplikacemi. Pacienti, jejichž protinádorová léčba zahrnuje transplantaci kostní dřeně, jsou hospitalizováni na Transplantační jednotce. Lůžková kapacita kliniky je celkem 74 lůžek, z toho 30 lůžek je JIP.

Ambulance - několik specializovaných ambulancí pro děti v aktuálně probíhající léčbě a pro dlouhodobě sledované pacienty. Součástí ambulantní části našeho pracoviště je také Centrum pro hemofilii a jiné krvácivé choroby.

Laboratorní centrum - moderní laboratorní centrum specializované na diagnostiku dětských nádorů a leukémií.