Ambulance

Ambulantní část kliniky zahrnuje několik ambulancí pro nově příchozí, děti v aktuálně probíhající léčbě a pro dlouhodobě sledované pacienty.

Ambulanci navštěvují děti, jejichž zdravotní stav umožňuje pravidelné ambulantní kontroly a nevyžaduje hospitalizaci.

Součástí ambulantního sledování je i péče o pacienty, kteří úspěšně ukončili léčbu a u nichž pravidelné kontroly umožní včasný záchyt případného relapsu onemocnění (tzv. dispenzarizace).

V ambulantní péči vedeme také děti několik let po ukončení onkologické léčby, u nichž sledujeme možné pozdní následky terapie.

Součástí našeho pracoviště je rovněž specializovaná ambulance pro děti po transplantaci kostní dřeně, ambulance pro pacienty s hemangiomem, neuroonkologická ambulance, ambulance pro pacienty s hemofilií a s neonkologickými krevními nemocemi.

Ordinační hodiny jednotlivých ambulancí a lékařů najdete v tabulce (kliknutím na obrázek otevřete PDF dokument):

• Objednání jednotlivých pacientů k vyšetření v některé z ambulancí je nutné provést telefonicky na výše uvedených telefonních číslech (Hematologie - všeobecná ambulance: objednávání pacientů telefonicky +420-22443-3841 - pondělí až pátek, pouze v době 9:30 – 12:00).
  • Objednávání pacientů k prvnímu vyšetření je možné i bez doporučení praktického lékaře. Doporučení praktického lékaře je výhodou.
  • Není možné objednávat pacienty na určitou hodinu a to především vzhledem k nutnosti vstupního laboratorního vyšetření.
  • Objednávání jednotlivých pacientů koordinují lékaři a sestry jednotlivých ambulancí z důvodu nutnosti řady specializovaných vyšetření a výkonů, které je nutno řešit individuálně.
  • Pořadí pacientů určuje lékař - rozhoduje zpravidla čas zpracování laboratorních vzorků, zdravotní stav, případně dostupnost ordinované chemoterapie a krevních derivátů.
  • Pacienti ve vážném zdravotním stavu a děti v kojeneckém věku jsou vyšetřeni přednostně.

Typ ambulance Lékaři

Ambulance hematologie - všeobecná

• vstupní vyšetření nově příchozích pacientů

• ambulantní péče o dlouhodobě sledované pacienty po hematologické léčbě (dispenzarizace)