Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Podpora činnosti Národního koordinačního centra prevence úrazů, násilí a podpory bezpečnosti pro děti

Registrační číslo:

NF-CZ11-PDP-2-004-2014

Program:

CZ11 - "Iniciativy v oblasti veřejného zdraví"

Popis projektu:

Národní koordinační centrum prevence úrazů, násilí a podpory bezpečnosti pro děti (NKC) získalo v roce 2014 grant ve výši 15 260 234 Kč, z toho 12 208 187 Kč z Norských fondů a 3 052 047 Kč ze státního rozpočtu. Finanční prostředky byly využity na rekonstrukci a vybavení prostor NKC (všech samostatných pracovišť), tvorbu metodik a materiálů pro oblast prevence úrazů a násilí a také zajištění publicity a informovanosti široké veřejnosti. Projekt byl realizován v období 09/2014 - 04/2017.

Na výstupech projektu se podíleli i kolegové z Norwegian Safety Forum (NSF). Jedná se o neziskovou organizaci, která je financováno Norským ministerstvem zdravotnictví a služeb a Norwegian Association of Insurance Companies. NSF působí prostřednictvím integrovaných a cílených aktivit ve všech sektorech a na všech administrativních úrovních. Monitoruje podmínky ovlivňující zdraví, zdravotnické služby a životní podmínky. Poskytuje expertní služby pro zájmové skupiny a média. Za spolupráci děkujeme především doktoru J. Lundovi a E. J. Vaagland.

V rámci projektu bylo vytvořeno 12 metodických brožur preventivního charakteru, dvě mobilní a webové aplikace, animované klipy a řada preventivních materiálů. Nedílnou součástí projektu byla zdařilá rekonstrukce stávajících prostor NKC a vybavení novým nábytkem a IT. Všechny výstupy projektu jsou umístěny na nově zrekonstruovaných stránkách centra - www.nkcpu.cz.

 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY