Centrum komplexní péče o děti s poruchami vývoje a jejich rodiny

Centrum se zaměřuje na problematiku dětí s postižením, především s kombinovanými vadami tak, aby byly pokud možno co nejlépe naplňovány "zvláštní potřeby" dětí a jejich rodin. Protože se v tomto případě ne jedná jen o zdravotní problematiku, je potřeba koordinovat oblast zdravotní, sociální péče i vzdělávání. Program naší činnosti je vystavěn na individuálním přístupu ke každému dítěti a jeho specifickým potřebám.

Proto vytváříme individuální program terapeutické a rehabilitační péče pro děti a jejich rodiny, s ohledem na typ jejich postižení a s ním spojené potřeby. O děti pečujeme dlouhodobě. Vyhledáváme možnosti další zdravotní péče, sociální pomoci převážně ve FN v Motole a také v místě bydliště dítěte. Podporujeme tyto děti při zajišťování nároků sociální a zdravotní péče a při integraci do škol a společnosti vůbec.

Pracujeme ambulantní formou v rámci programů zde.

Vedoucí lékař

MUDr. Martina Kašparová

Ambulantní sestra

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.