Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Ambulance

Všeobecná ambulance

Na všeobecné kardiologické ambulanci jsou prováděna odborná ambulantní vyšetření u nemocných s podezřením na akutní projevy srdečního onemocnění. Provoz ambulance je nepřetržitý, k vyšetření se není třeba objednávat.

Kardiologická poradna 

Kardiologická poradna slouží ke sledování pacientů s kardiovaskulárními onemocněními, které vyžadují pravidelné kontroly.

Arytmologická ambulance

Arytmologická ambulance slouží k vyšetření a následnému sledování pacientů s poruchami srdečního rytmu. Součástí je též kardiostimulační ambulance, ve které jsou pravidelně sledování pacienti po implantaci trvalého kardiostimulátoru. Ročně provede arytmologická skupina přes 4500 kontrol.

Ambulance srdečního selhání

Ambulance je specializována na diagnostiku a léčbu srdečního selhání, diferenciální diagnostikou příčin srdečního selhání včetně endomyokardiální biopsie (ve spolupráci s invazivními kardiology), nastavením optimální medikamentózní léčby, indikací a zajištěním resynchronizační léčby srdečního selhání (implantace biventrikulárního kardiostimulátoru) ve spolupráci s arytmologickou skupinou.

Ambulance hypertrofické kardiomyopatie

Ambulance hypertrofické kardiomyopatie je specializována na diagnostiku, sledování a léčbou pacientů s tímto onemocněním, včetně  alkoholové ablace interventrikulárního septa. Soubor sledovaných pacientů s tímto vzácným onemocněním je největší v České Republice.

Ambulance vrozených srdečních vad v dospělosti

Ambulance zaměřená na diagnostikou, léčbu a sledování dospělých pacientů s vrozenými srdečními vadami a po operacích vrozených vad v dětství, úzce spolupracuje s Dětským kardiocentrem FNM.

Ambulance chlopenních vad

Ambulance chlopenních vad je zaměřena na komplexní diagnostikou, dispenzarizací a léčbou pacientů s chlopenními vadami a onemocněním aorty, indikací a zajištěním chirurgického řešení chlopenních vad na Kardiochirurgickém oddělení Kardiovaskulárního centra FNM

Angiologická ambulance

Ambulance vyhledává, dispenzarizuje, vyšetřuje a léčí pacienty s dg.

  • onemocnění  extrakraniálních tepen mozku
  • onemocnění pánevních a periferních tepen (akutní i chronická)
  • onemocnění břišní aorty (tepenné výdutě, stenosy)
  • onemocnění pánevních i periferních žil (akutní i chronická)

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY