Posílení kybernetické bezpečnosti Fakultní nemocnice v Motole

Registrační číslo:

• CZ.31.1.01/MV/23_63/0000063

Identifikace výzvy:

• Národní plán obnovy ČR, výzva č. 25 (předem definovaný projekt) Komponenta 1. 2 Digitální systémy veřejné správy, Investice 3: Kybernetická bezpečnost

Stručný popis projektu:

Předmětem projektu je pokrytí efektivního technologického rozvoje používaných systémů ve Fakultní nemocnici v Motole s důrazem na zajištění odpovídající úrovně kybernetické bezpečnosti.
Konkrétně v těchto oblastech:

• zajištění obrany proti kybernetickým útokům a zajištění efektivní a kvalitní kybernetické infrastruktury, včetně ochrany soukromí osobních i obchodních údajů uživatelů;
  • zabezpečení dat, jejich přenosu a jejich poskytování;
  • realizace technických bezpečnostních opatření podle zákona č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti, a mezinárodních standardů a norem v oblasti bezpečnosti informací.

Výsledkem projektu bude posílená kybernetická bezpečnost vybraných informačních systémů v souladu s požadavky zákona č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií NextGenerationEU.