Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

O nás

Oddělení péče o samoplátce (dále OPS) se po administrativní stránce stará o všechny klienty nemocnice, kteří nemají české veřejné zdravotní pojištění nebo čerpají služby nad jeho rámec. Oddělení péče o samoplátce je rozděleno na dětskou a dospělou recepci a úzce spolupracuje s  Finančním oddělením.

Na Oddělení péče o samoplátce se můžete obrátit zejména v následujících případech:

  • Jste-li cizinec a potřebujete ve FN Motol vyhledat lékařskou pomoc.

Nemáte-li české veřejné zdravotní pojištění, zajišťujeme veškerou administrativu spojenou s vaší návštěvou, dohodneme se s vámi na způsobu úhrady, zprostředkujeme návštěvu lékaře, pomůžeme vám vyřešit záležitosti týkající se vašeho zdravotního pojištění, pomůžeme při jazykové bariéře a při dalších záležitostech, které se týkají vaší návštěvy nebo pobytu ve FN Motol.

  • Při platbě za užívání nadstandardního pokoje, za nadstandardní stravu, WiFi voucher, školení doprovodu rodičky u porodu, za stomatologické výkony či další služby, které nejsou hrazeny veřejným zdravotním pojištěním.  
  • V případě jakýchkoliv dalších dotazů, které souvisí s naší činností.

Oddělení péče o samoplátce zároveň zajišťuje vyšetření nesledující léčebné cíle. Jde zejména o potvrzení pro úřad práce, zdravotní průkaz nebo vstupní vyšetření pro zdravotní pojišťovnu. Zároveň zajišťujeme i pracovnělékařské služby pro firmy, které uzavřou s FN Motol smlouvu. V neposlední řadě naše oddělení organizuje exkurze ve FN Motol. Více informací o těchto a dalších službách naleznete zde.

 

Kde a kdy nás najdete

Naše oddělení se nachází v hlavní modré budově v přízemí (na úrovni mostků přes cesty pro sanitky a osobní automobily) ve spojovací chodbě mezi dospělou a dětskou částí. Lépe orientovat se můžete podle dvou nemocničních lékáren, jedné na nádvoří před budovou ředitelství a druhou v centrální hale dospělé části. Naše oddělení se nachází mezi nimi. Vedle našeho oddělení je květinářství.

Pracovní doba:

Pondělí – pátek: 07:00 – 19:00

Sobota, neděle, státní svátky: 08:00 – 19:00

 

Jazyková vybavenost

Dostavíte-li se na naši recepci v ambulantních ordinačních hodinách klinik, tedy mezi 8:00 a 15:00, bude zde přítomna většina našich pracovníků. Budete s námi moci hovořit česky, anglicky, rusky, francouzsky, německy a španělsky. Pokud nehovoříte ani jedním z těchto jazyků, je třeba přijít v doprovodu tlumočníka. Na našem oddělení je také možné si zaplatit doprovod a tlumočení při ošetření, cena za 30 min je 300 Kč včetně DPH. Tuto službu je možné si vyžádat dle našich aktuálních kapacitních a jazykových možností.

 

Platební styk

Úhradu je možné provést několika způsoby. Akceptujeme hotovost a platební karty. Na základě dohody s námi je možné některé faktury platit také bankovním převodem na náš účet.

Hotovost akceptujeme v CZK, USD a EUR. U cizích měn akceptujeme pouze bankovky, nikoliv mince. Bankovky cizích měn nesmí být nijak poškozené – natržené, zabarvené apod.

Pro platbu platební kartou akceptujeme karty VISA, Maestro, MasterCard, AMEX a Diners Club. V případě vrácení zálohy placené kartou je obnos vrácen rovněž na kartu, nikoliv v hotovosti.

Bližší informace o bankovních převodech poskytne naše oddělení při osobní návštěvě, či cestou telefonické nebo emailové komunikace.

 

Bankovní údaje

Banka: Česká národní banka, Na příkopech 864/28, 110 00, Praha 1, Czech Republic

Číslo účtu: 17937051/0710

IBAN:    CZ4207100000000017937051

SWIFT kód:  CNBACZPP

Variabilní symbol = číslo faktury bez lomítka

 

Sdílejte článek: Google LinkedIn

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY