Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Zdravotní péče pro cizince

V této sekci naleznete užitečné informace, jak postupovat, pokud jste cizinec a nemáte české veřejné zdravotní pojištění. Následující informace platí i pro občany České republiky, kteří trvale žijí v zahraničí a jsou odhlášeni z českého veřejného zdravotního pojištění.

Naopak, pokud jste cizinec, ale máte české veřejné zdravotní pojištění, platí pro Vás stejná pravidla jako pro české pojištěnce, tzn., že navštěvujete svého praktického lékaře v jeho ordinačních hodinách. Pakliže praktického lékaře nemáte, je třeba, abyste se k nějakému v místě svého bydliště zaregistrovali. Pokud Vám Váš praktický lékař vystaví žádanku na nějaké specializované vyšetření, můžete se k němu telefonicky objednat na příslušnou kliniku FN Motol (viz kontakty jednotlivých klinik). V případě akutních zdravotních problémů nebo když Váš praktický lékař neordinuje, můžete navštívit FN Motol bez doporučení. Dle charakteru Vašich potíží můžete navštívit pohotovostní oddělení: Lékařskou službu první pomoci, Urgentní příjem, Traumatologickou ambulanci, nebo některé ze specializovaných pracovišť, které jsou otevřeny nonstop - Gynekologii, Urologii, ORL nebo Chirurgii. S dětmi pak můžete navštívit Oddělení urgentního příjmu a LSPP dětí. Pokud se rozhodnete navštívit FN Motol mimo pohotovostní dobu bez doporučení od praktického lékaře, obraťte se na příslušnou kliniku a informujte se, zda je možné Vámi požadované vyšetření bez předchozího objednání provést.

V nabídce níže naleznete podrobné pokyny pro neveřejně pojištěné klienty, jak postupovat v konkrétních situacích dle vašeho  občanství a pojištění.

Všechny pacienty (kromě 1.2) žádáme, aby se před vyšetřením dostavili na naše oddělení k vyřízení administrativy (pokud to zdravotní stav dovoluje). Pokud přicházíte v pohotovostní době, kdy je naše oddělení zavřené, nebo to Váš zdravotní stav nedovoluje, můžete jít rovnou na jedno z pohotovostních oddělení (Lékařská péče první pomoci, Urgentní příjem, Úrazová ambulance), popřípadě na některé ze specializovaných oddělení, která jsou otevřená nepřetržitě (Gynekologie, Urologie, Chirurgie, ORL), s dětmi pak na Oddělení urgentního příjmu a LSPP dětí. Na oddělení vyplníte formulář se všemi osobními údaji (adresa, telefon, číslo dokladu apod.) a informacemi o pojištění a naše oddělení navštívíte až po vyšetření. Pokud jste ošetřeni v době, kdy je naše oddělení zavřené, naše oddělení Vás bude následující den kontaktovat a domluví s Vámi způsob úhrady, pokud nebude možné zajistit ji přímo s pojišťovnou.

V případě akutních zdravotních problémů můžete přijít do nemocnice bez objednání a doporučení. Pokud potřebujete specializované vyšetření, doporučujeme se na ošetření objednat, v případě některých vyšetření budete potřebovat doporučení od vašeho obvodního (rodinného) lékaře.

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY