Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Informace k hospitalizaci

Vážená maminko,

vítáme Vás na Novorozeneckém oddělení Gynekologicko-porodnické kliniky. Rádi bychom Vás touto cestou informovali o provozu našeho oddělení a péči o miminka na porodním sále i během dalšího pobytu. Péče o každého novorozence je na naší klinice poskytována na několika stanicích v závislosti na jeho zdravotním stavu.

 

  1. 1.      Stanice fyziologických novorozenců.

Zdraví, donošení novorozenci jsou ošetřováni na 2 stanicích fyziologických novorozenců, v průběhu pobytu budete dostávat další informace. Většinou jsou na společném pokoji s matkou (rooming-in). Pokoje jsou standardně pro 2 matky a jejich děti. Máte možnost se informovat o volné kapacitě nadstandardních pokojů na oddělení šestinedělí, které poskytují více soukromí a komfortu pro Vás, event. pro Váš doprovod.

V případě, že se nemůžete z jakéhokoliv důvodu starat o své dítě systémem rooming-in (např. po operativním porodu, lůžková tíseň), je vaše miminko ošetřováno na tzv. observačním boxe (observaci). Tímto systémem péče jsou též ošetřováni novorozenci s menšími problémy v průběhu poporodního období (např. s novorozeneckou žloutenkou, větším hmotnostním poklesem, nepravidelným dýcháním).

 

  1. 2.      Stanice specializované péče (intermediární péče).

Na postýlkách či v inkubátorech této stanice jsou ošetřováni novorozenci, kteří potřebují specializovanou péči (např. s nižší porodní hmotností, nutnost podávat kyslík, realizovat náročnější vyšetřovací program). Dále jsou na tuto jednotku překládáni novorozenci po proběhlé léčbě na jednotce intenzivní a resuscitační péče.

 

  1. 3.      Jednotka intenzivní a resuscitační péče (JIRP).

Na této stanici poskytujeme péči především velmi nezralým novorozencům a novorozencům, kteří mají problémy s dýcháním a krevním oběhem, nebo mají závažné vrozené vývojové vady či problémy s infekcí.

 

Pokud budete mít jakékoliv dotazy ohledně péče o Vaše dítě, obraťte se na dětské sestřičky, které Vám rády vše vysvětlí a pomohou. Pro informace o zdravotním stavu zavolají dětského lékaře.

V případě potřeby Vám pomůžeme kontaktovat psychologa, který Vám pomůže zvládnout obtížnou situaci během hospitalizace. V případě potřeby lze domluvit i následnou péči ambulantní formou po ukončení hospitalizace.

Naše sociální pracovnice Vám poskytne sociální poradenství v oblasti sociálních dávek, sociálně právní ochrany dětí, zprostředkuje kontakt se sociálními službami v místě bydliště. Podá potřebné informace pro jednání s úřady při řešení krizových situací ve Vaší rodině.

Další informace, které Vám mohou pomoci, můžete najít na webových stránkách rodičů nedonošených a nemocných dětí.

 

 

 

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY