Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Přítomnost doprovodu pacienta na operačním sále

Zákon o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování výslovně stanovuje, že přítomnost dalších osob musí být v souladu s jinými právními předpisy a vnitřním řádem a nesmí narušit poskytnutí zdravotních služeb. Důvody, které nás vedou k tomu, abychom přítomnost doprovodu pacienta na operačním sále neumožnili, jsou následující:

  • Hygienicko-protiepidemické: Operační sál je prostorem, který klade na čistotu prostředí ty nejvyšší možné nároky. Vzhledem k přísnému dodržování hygienických postupů je nutné minimalizovat počet osob, , které se zde pohybují.
  • Provozní: V uvedených prostorách se nacházejí zdravotnické prostředky a vybavení, které vyžaduje odborné zacházení. Neproškolená osoba by mohla, byť nechtěně, způsobit jejich poškození, selhání funkce či jiné nepříznivé dopady.
  • Společensko-etické: Práce lékařů a dalších zdravotnických pracovníků na operačním sále je mimořádně náročná a vyžaduje pochopitelně maximální soustředění všech zúčastněných. Přítomnost doprovázející osoby, která má k pacientovi jistě silný emoční vztah, může ohrozit tolik potřebnou koncentraci operačního týmu.

Našemu zdravotnickému personálu jde v první řadě o to, aby se pacientům hospitalizovaným ve FN Motol jejich zdravotní stav co nejdříve zlepšil, a dělají pro to maximum. Nemáme tedy v úmyslu vytvářet zbytečné překážky nebo vymýšlet složitá pravidla a předpisy. Stejně jako těm, kdo doprovází malé pacienty, jde i nám ve FN Motol především o jejich zdraví. A respektování výše popsaných důvodů napomůže co možná nejrychlejší a nejefektivnější léčbě.

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY