Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Parkování

Při překročení času, který je v jednotlivých časových pásmech vymezen pro bezplatný výjezd, se poplatek počítá od doby vjezdu do areálu nemocnice a to ve standardní výši 30 Kč/30 min. Zvýhodnění bezplatného výjezdu nelze převádět mezi jednotlivými časovými pásmy.

Vážení pacienti a návštěvníci nemocnice,

dovolujeme si vás upozornit, že od 1.června 2015 dochází ve FN Motol ke změně poplatků za vjezd do areálu nemocnice, který je nově stanoven na 30 Kč za každých započatých 30 minut (uvedená cena je včetně DPH). Zároveň FN Motol nabízí zvýhodnění v následujících časových pásmech:

  • ČASOVÉ PÁSMO I: v době vjezdu od 6.00 do 16.00 hodin je při opuštění areálu nemocnice do 60 minut (1 hodina) umožněn výjezd zdarma
  • ČASOVÉ PÁSMO II: v době vjezdu od 16.00 do 21.00 hodin je při opuštění areálu nemocnice do 180 minut (3 hodiny) umožněn výjezd zdarma
  • ČASOVÉ PÁSMO III: v době vjezdu od 21.00 do 6.00 hodin je při opuštění areálu nemocnice do 240 minut (4 hodiny) umožněn výjezd zdarma, pokud vozidlo vyjede z areálu do 07.00 hodin

Při překročení času, který je v jednotlivých časových pásmech vymezen pro bezplatný výjezd, se poplatek počítá od doby vjezdu do areálu nemocnice a to ve standardní výši 30 Kč/30 min. (To znamená, že neodčítáme od celkového času jednu, tři nebo čtyři hodiny a z této snížené doby pobytu nevypočítáme celkový poplatek.)

Vozidlům zdravotně postižených pacientům s příslušným označením umístěným na viditelném místě ve vozidle a s průkazem ZTP je umožněn bezplatný výjezd z nemocnice a stání v areálu FN Motol není časově omezeno.

Žádost obsahuje i písemné potvrzení ošetřujícího lékaře o dlouhodobé hospitalizaci dítěte.

Přehled parkovacích míst naleznete zde

Při ztrátě či poškození vjezdové karty ukládá FN Motol povinnost uhradit jednorázový poplatek ve výši 1000 Kč (včetně DPH).

Příklady výpočtu výše poplatků za vjezd FN Motol:

Příklad 1.:

Příjezd: 10:00
Odjezd: 10:38

Doba pobytu v areálu je 38 minut. Je tedy splněna podmínka výjezdu do 1 hodin (I. Pásmo) a poplatek je 0,- Kč, vozidlo vyjíždí bezplatně.
Bezplatný výjezd by byl umožněn až do 11:00, následně je poplatek již účtován, a to od počátku vjezdu.

Příklad 2.:

Příjezd: 18:35
Odjezd: 21:15

Doba pobytu v areálu je 2 hodiny a 40 minut. Je tedy splněna podmínka výjezdu do 3 hodin (II. Pásmo) a poplatek je 0,- Kč, vozidlo vyjíždí bezplatně.
Bezplatný výjezd by byl umožněn až do 21:35, následně je poplatek již účtován, a to od počátku vjezdu.

Příklad 3.:

Příjezd: 03:59
Odjezd: 06:55

Doba pobytu v areálu je 2 hodiny a 56 minut. Je tedy splněna podmínka výjezdu do 4 hodin (III. Pásmo) a poplatek je 0,- Kč, vozidlo vyjíždí bezplatně.
Bezplatný výjezd by byl umožněn až do 06:59 (V tomto případě je poskytnuto zvláštní zvýhodnění pro brzký ranní odjezd ze III. Pásma pro případ, kdy vozidlo opustí areál do 4 hodin. Výjezd sice překročí šestou ranní hodinu, ne však sedmou hodinu ranní.)

Příklad 4.:

Příjezd: 04:05
Odjezd: 07:25

Doba pobytu v areálu je 3 hodiny a 20 minut. Je tedy splněna podmínka výjezdu do 4 hodin (III. Pásmo), ale není splněna podmínka výjezdu do 7 hodiny ranní. Je zde tedy účtován poplatek 240,- Kč, vozidlo nevyjíždí bezplatně.
Bezplatný výjezd by byl umožněn pouze do 07:05.

Toto opatření je nutné z důvodů ranní špičky (odběry, laboratoře atd.).

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

developed by MEDIA FACTORY