Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Současnost

Oddělení transplantací a tkáňové banky FNM (OTTB) je organizačně tvořeno Transplantačním centrem (TC), které zajišťuje odběr a transplantace orgánů a Tkáňovým zařízením (TZ), které zajišťuje odběr, zpracování, propouštění a stahování, skladování, distribuci, případně i transplantaci tkání. TZ je v databázi Ministerstva zdravotnictví ČR (MZČR) uvedeno jako Specializovaná tkáňová banka STB85 (kód MZČR).

Činnost OTTB řídí Koordinační pracoviště (KP), které koordinuje činnosti jak v rámci TC, tak i TZ, protože řada pracovníků působí v obou sekcích pracoviště. Rozsah činnosti OTTB je velmi rozsáhlý, od akcí naprosto urgentních (kde se počítají i minuty), přes akce akutní (kde se počítají hodiny) až po činnosti elektivní a plánované. KP proto určuje pořadí činností podle naléhavosti, určuje aktuální priority, pověřuje jednotlivé pracovníky konkrétními úkoly a určuje jim i časové limity.

OTTB FN Motol úzce spolupracuje při odběru a transplantací orgánů i tkání s Koordinačním střediskem transplantací (KST – úkoly, činnost a zodpovědnosti jsou uvedeny na: www.kst.cz).

Potenciální dárce orgánů a tkání ve FNM indikují především pracovníci lůžkových stanic Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Motol a 2. LF UK Praha (KARIM), zatím výjimečně i specialisté z některých jednotek intenzivní péče. Odběry orgánů a tkání probíhají, pod vedením transplantačních koordinátorek na centrálních operačních sálech v dětské, nebo dospělé části nemocnice, vlastní extramurální odběrový region pracoviště zatím nemá.

 

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

Cookies

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY