Centrum komplexní péče o děti s poruchami vývoje a jejich rodiny

Centrum se zaměřuje na problematiku dětí s postižením, především s kombinovanými vadami tak, aby byly pokud možno co nejlépe naplňovány "zvláštní potřeby" dětí a jejich rodin. Protože se v případě dětí s postižením jedná o problematiku nejen zdravotní, je potřeba koordinovat oblast zdravotní, sociální i spec. pedagogické péče. Celý program činnosti je vystavěn na individuálním přístupu ke každému dítěti a jeho specifickým potřebám.

Na základě diagnostiky vytváříme individuální program terapeutické a rehabilitační péče pro děti s postižením. O děti a jejich rodiny, s ohledem na problematiku postižení a s ní spojenými potřebami, pečujeme dlouhodobě. Vyhledáváme možnosti další pomoci převážně ve FN v Motole a místě bydliště dítěte. Podporujeme tyto děti při zajišťování nároků sociální a zdravotní péče a při integraci do škol a společnosti vůbec.

Pracujeme ambulantní formou v rámci programů zde.

Vedoucí lékař

MUDr. Martina Kašparová