Sochy od talentované sochařky Ley Vivot nyní zdobí FN Motol

Matka a dítě vítají pacienty před Dětskou poliklinikou, zatímco Vejce zdobí piazzetu před nově vznikající lékárnou.

Matka a dítě – jedna z jejích nejvýznamnějších soch, symbolizuje lásku, ochranu a spojení mezi matkou a dítětem. Tato socha přináší do prostoru příjemnou atmosféru porozumění a tepla.
Vejce – další z Vivotiných děl, představuje symbol nového života, možností a proměny.

Lea Vivot narozena jako Drahomíra Hekelová je kanadská sochařka českého původu, žijící v Ontariu-Kleinburgu v Kanadě, střídavě též v USA a Mexiku.
Její sochy často zobrazují rodiny, páry nebo matky a děti, ale hlavně vyzařují lidskost. Životní velikost jejích děl umístěných cíleně ve veřejném prostoru vyzývá k interakci s publikem. Na lavičkách můžete číst různé vzkazy a zprávy od lidí ze všech společenských vrstev.

Podívejte se na tyto nádherné sochy, které oživují okolí a přinášejí umění do nemocnice a každodenního života!