Síla propojení: Výstava Fúze, společný projekt manželů Saudkových na podporu nadačního fondu Be Charity oživí prostor FN Motol

Komorní vernisáž v budově ředitelství Fakultní nemocnice v Motole dnes zahájila měsíční výstavu originálních fotografií významného českého fotografa Jana Saudka a jeho manželky, fotografky a publicistky Pavlíny Saudkové. Před objektiv se jim postavily známé osobnosti ze společenského světa i významné osobnosti z oblasti medicíny.

Výstava byla poprvé uvedena v listopadu roku 2021 v hlavní budově České pošty a výtěžek z finanční podpory návštěvníků byl využit v rámci charitativních projektů nadačního fondu Be Charity, který je zároveň letitým podporovatelem FN Motol.

Podařilo se nám propojit lidi se snahou pomáhat dětem, které se nenarodily pod šťastnou hvězdou. Propojili se ti, kteří k sobě mají i v soukromých životech blízko, ale také ti, kteří se třeba nikdy nepotkali. Proto se výstava jmenuje Fúze,“ říká spoluautorka projektu Pavlína Saudková.

Posláním nadačního fondu Be Charity je podporovat dlouhodobě nemocné či jinak znevýhodněné osoby a jejich rodinné příslušníky, kteří se o ně starají, ať už formou příspěvků na léčbu, rehabilitaci, na koupi zdravotnických pomůcek či materiálu.

„Chceme znát příběh každého žadatele a pomáhat s konkrétními osudy. Be Charity považuje za jedno z nejdůležitějších poselství přímou pomoc, neustálý kontakt a možnost kontinuální podpory osob s handicapem. Z našich zkušeností vyplývá, že pravidelná pomoc konkrétnímu dítěti/dospělému, je jednou z nejlepších možností, jak lze zmírnit jejich tíživou situaci, takže pokud víme, že rehabilitace nebo léčebný program pomáhají a je možné ho klientovi pomoci hradit pravidelně, má taková pomoc nejen smysl, ale navíc je určující pro budoucnost daného jedince,“ říká zakladatelka fondu spisovatelka Barbara Nesvadbová.

Od roku 2020 nadační fond Be Charity podpořil FN Motol napříč klinikami příspěvky na péči a vybavení v celkové hodnotě 11 875 480,- Kč. Mezi nejvýznamnějšími dary byl například revoluční systém pro přepravu transplantovaných orgánů LUNGGUARD za více než jeden a půl milionu korun nebo ultrazvuk Voluson Expert, sloužící k vyšetření srdce u plodu za tři miliony korun.

Výstava Fúze bude v přízemí budovy ředitelství umístěna do 3. 5. 2024.

TZ_Síla propojení – Výstava Fúze