Fakultní nemocnice v Motole v číslech

Fakultní nemocnice v Motole je největším zdravotnickým zařízením v Česku. Pozemek areálu má 348 000 m² a patří mezi největší v Evropě.  Mimo to, že se jedná o rozsáhlý komplex nemocničních budov čítající 21 455 místností, tak se nemocnice může pochlubit celou řadou zajímavých čísel.

Budova dětské části má 12 podlaží.

Bezpečný a rychlý pohyb osob uvnitř budov zajišťuje 127 pravidelně kontrolovaných výtahů.

Za 24 hodin spotřebuje FN Motol 1230 kubických metru vody.

Za den je uklizeno a potřebami doplněno 80 WC, určených a volně přístupných veřejnosti.

V dopoledních hodinách projde nemocnicí průměrně 10 000 návštěvníků a pacientů včetně zaměstnanců.

Telefonický kontakt zajišťuje telefonická ústředna, která denně přepojí více jak 5 000 hovorů.

Nemocnice má vrátnice pro vjezdy automobilů.

V roce 2014 bylo  přijato na urgentním příjmu přes 200 pacientů, kteří byli dopraveni za pomoci letecké záchranné služby.

V roce 2014 bylo v Motole ambulantně ošetřeno 751 269 pacientů.

3328 to je číslo pro počet porodů za loňský rok.

V roce 2014 bylo ošetřeno více než 22 500 cizinců.

K  1. 12. 2014 bylo ve Fakultní nemocnici v Motole zaměstnáno více než 5 600 osob.

Nemocnice disponuje celkem 2189 lůžky, z nichž je 1233 na dospělé části, 575 na dětské a 381 lůžek je v Centru následné péče.

Nemocnice má 52 operačních  sálů.

Prádelna nemocnice vypere a vymandluje za jeden den zhruba 5-6 tun prádla, v pondělí po víkendu je to až 10 tun prádla.

Archiv FN Motol v souladu s platnými předpisy archivuje zdravotnickou dokumentaci pacientů ošetřených ve Fakultní nemocnici v Motole. Tato dokumentace je uložena v regálech o délce 17 km. Nejstarší archivovaný chorobopis je z roku 1893.

Uvedena čísla ukazují nejen na velký objem poskytované zdravotní péče, ale ukazují také na složitost a nároky na organizaci při řízení takto velkého zdravotnického zařízení.