Tiskové prohlášení k ukončení hospitalizace bývalého prezidenta Miloše Zemana 3.4.2024

Pan Miloš Zeman je dnes 20. den po operaci pro kritické nedokrvení dolní končetiny způsobené krevní sraženinou. V průběhu hybridního výkonu absolvoval plastiku tepny, odstranění krevní sraženiny, zprůchodnění tepenného řečiště a pro rozvíjející se otok končetiny dvě fasciotomie bérce. V dalším průběhu hospitalizace bylo možné při dobrém lokálním nálezu uzavřít obě fasciotomie a zahájit rehabilitaci. Bylo pečováno o vnitřní prostředí a o operační rány.

Aktuální laboratorní nálezy jsou příznivé, pan exprezident je schopen chůze v chodítku se zlepšující se kondicí, byla nastavena léčba a plán péče pro následující období. Pan Miloš Zeman byl dnes propuštěn do domácí péče.

Děkujeme paní Ivaně Zemanové za spolupráci při poskytování informací médiím.

Lékařské konzilium:

MUDr. Lucie Valentová Bartáková, náměstek pro léčebně preventivní péči
MUDr. Štěpán Černý, CSc., MBA, přednosta Kliniky kardiovaskulární chirurgie 2. LF UK a FN Motol
Prof. MUDr. Miloslav Roček, CSc., MBA, přednosta Kliniky zobrazovacích metod 2. LF UK a FN Motol
Prof. MUDr. Radan Keil, Ph.D., přednosta Interní kliniky 2. LF UK a FN Motol
Prof. PaedDr. Pavel Kolář, přednosta Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství 2. LF UK a FN Motol
MUDr. Radovan Fiala, Ph.D., primář Kliniky kardiovaskulární chirurgie 2. LF UK a FN Motol
MUDr. Jindra Lochmanová, primářka Interní kliniky 2. LF UK a FN Motol
MUDr. František Mošna, vedoucí lékař Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 2. LF UK a FN Motol
MUDr. Karel Novotný, Ph.D., lékař Kliniky kardiovaskulární chirurgie 2. LF UK a FN Motol

Tiskové prohlášení k ukončení hospitalizace Miloše Zemana 3.4.24