Fakultní nemocnice v Motole již po šesté obhájila akreditaci

Ve dnech 22. – 25. 1. 2024 proběhlo ve Fakultní nemocnici v Motole akreditační šetření zahrnující hodnocení kvality a bezpečí poskytované péče. Certifikát hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče obhájila nemocnice na další tři roky.

Spojená akreditační komise, o.p.s., toto významné ocenění udělila Fakultní nemocnici v Motole již po šesté. Obhájení certifikátu je důkazem, že jsou v nemocnici dlouhodobě zaváděny, dodržovány a kontrolovány postupy správné praxe. Procesy jsou nastaveny tak, aby se pacienti a jejich blízcí vždy setkali s komplexní, kvalitní a bezpečnou péčí.

„Získaný certifikát je pro naši instituci zároveň závazkem, že i nadále bude snahou vedení a všech zaměstnanců poskytovat kvalitní zdravotní péči na odpovídající odborné úrovni a neustále zlepšovat poskytované služby,“ říká JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA, ředitel Fakultní nemocnice v Motole.

Vedení nemocnice děkuje všem zaměstnancům za odvedenou práci a zároveň také pacientům za jejich důvěru, se kterou se na nás po generace obrací.

Fakultní nemocnice v Motole je největší zdravotnické zařízení v České republice a jedno z největších v Evropě. Je rovněž hlavní výukovou základnou studentů 2. LF UK a rovněž zde sídlí i některá pracoviště 1. LF UK. FN Motol poskytuje základní, specializovanou a superspecializovanou zdravotní péči a služby v lékařských oborech formou ambulantní a lůžkové péče pro děti, dospělé a seniory. Stavebně ji tvoří dva propojené monobloky (dětská a dospělá část) a několik samostatných pavilonů. Ve FN Motol je ročně na 56 klinikách ošetřeno více než jeden milion pacientů.

Akreditace 2024