Fakultní nemocnice v Motole Fakultní nemocnice v Motole

přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

Výuka

Neurochirurgická klinika vyučuje mediky 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v 6. ročníku ve třídenním bloku. Výuka pro zahraniční studenty probíhá v anglickém jazyce. Studenti se seznámí s celou šíří oboru Neurochirurgie včetně praktických dovedností a možností participace na operačních výkonech. Vyučující z Neurochirurgické kliniky je také součástí zkušební komise u závěrečné státní zkoušky z chirurgie.

V rámci postgraduální výuky na Neurochirurgické klinice probíhají předatestační klinické stáže lékařů z oboru chirurgie, neurologie, rehabilitace a psychiatrie. Klinika dále pořádá a umožňuje stáže začínajícím neurochirurgům v některých neurochirurgických subspecializacích.

Neurochirurgická klinika dětí a dospělých FN Motol a 2. LF UK Praha je zapojena do Ph.D. - Doktorských studijních programů. Tyto nabízejí nejvyšší formální vzdělání, kterého lze v České republice dosáhnout. Působí zde čtyři školitelé, kteří připravují podle individuálního studijního plánu své studenty ke státní doktorské zkoušce a obhajobě disertační práce v oboru Neurověd a Experimentální chirurgie.

Školitelé

  • Doc. MUDr. Vladimír Beneš, Ph.D. - Obor Neurovědy
  • Doc. MUDr. RNDr. Ondřej Bradáč, Ph.D. - Obor Neurovědy
  • Doc. MUDr. Petr Libý, Ph.D. - Obor Experimentální chirurgie
  • Doc. MUDr. Michal Tichý, CSc. - Obor Experimentální chirurgie

Partneři

© Fakultní nemocnice v Motole 2012. Všechna práva vyhrazena.

Odebírejte novinky (RSS)

Mapa webu

This site is protected by recaptcha and the Google privacy policy and terms of service apply.

developed by MEDIA FACTORY